Sağlık Bakanlığı Kadrolarında Çalışan İşyeri Hekimleri Endişe İçinde

Sağlık Bakanlığı 8 Mart 2011 tarihinde yayınladığı tamimle Danıştay kararı uyarınca,kadrolarında bulunan persenelin ikili çalışma olanağı olmadığını bildirdi.Bu konuda Türk Tabipler Birliği’de bu nedenle işyeri hekimliklerinden ayrılma tehlikesi yaşayan hekimlerin yasal girişimlerde bulunabileceğine dair açıklamada bulundu.Sağlık Bakanlığı kurumlarında çalışan ve döner sermaye alan işyeri hekimlerin ,Çalışma Bakanlığı tarafından Mayıs ayı itibariyle çalışma ve reçete yazma onaylarının verilmeyeceği de gündemde.Bu süreçte Danıştay’da da tarafından da TTB nin Çalışma Bakanlığının işyeri hekimliği ile ilgili yönetmeliğine karşı açtığı dava da sürüyor.İşyeri hekimlerinin portalı olan İsyerihekimi.org, Sağlık Bakanlığı kurumlarında halen çalışmakta olan ve part time işyeri hekimliği yapan işyeri hekimlerinin konuya dair görüşlerini ve varsa yorumları bekliyor.Ziyaretçilerimiz bu konudaki görüşlerini aşağıdaki YORUM YAP bölümüne yazabilirler.

Sağlık Bakanlığı Kadrolarında Çalışan İşyeri Hekimleri Endişe İçinde” için 2 yorum

  1. İş yeri hekimliği yapan sağlık bakanlığı kadrolu çalışanlarından ek ödemeleri kesiliyor.Bu yüzden halen çalışamaz denilebilirmi? mesai saatleri dışında hiç bir ekstra sgk ödeneği olmadan helal kazanç ve emek karşılığı kazanç sağlayan hekimlere yapılan bu eziyetin sebebi nedir?
    bence hep birlikte yapılan bu fedakarlığın altında birşeyler aranmasının nedenini sormalıyız

    1. Görüşünüze kesinlikle katılıyoruz.Sitemizde bu konu ve mağdur olan Sağlık Bakanlığı kadrolu çalışan işyeri hekimleri ile ilgili bir haber yayınlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.