Danışmanlık Hizmetimizden Yararlanabilirsiniz” için 18 yorum

 1. işyeri hekimliği sertifikamım 5. yılı dolmak üzere yenileme için ne yapmam gerekiyor.

 2. işyeri hekimliği sertifikam var . 5. yıl dolmak üzere yenilemem gerekiyor mu?
  gerekiyorsa ne yapmalıyım?

 3. ben 21 aralık iş yeri hekimliği sınavına girdim. sınav sonuçları 14 ocakta açıklanıyor. sınavım iyi geçti. 14 ocakta kazandığım belli olduktan sonra hangi belgelerle ne zaman iş yeri hekimliği yapabilirim. sertifikayı beklemeye gerek yok diye biliyorum.

 4. selam,ben devlet hastanesinde kadın dogum uzmanıyım mecburi hizmetimi bitirdim.Bu gunlerde isyeri hekimligi sertifikası almaya calışıyorum.Bana ne tavsiye edersiniz sertifikam oldugunda neyapmalıyım kadın dogumu bırakıp işyeri hekimligi mi? ,işime devam edip part tıme işyeri hekimligi mi? kaumdaki işime devam ettigimde isyeri hekimligi yapabilirmıyim ,yaparsam kac işyerinin hekimi olabilirim istifa edip özelde partıme calıssam hangi sartlarda iş yeri hekimligi yapabilirim
  tavsiyelerinizi bekliyorum tesekkurler

  1. Bir kadın doğum uzmanının işyeri hekimliğini aktif olarak düşünmesi ülkemizin doktorlarının güncel durumu hakkında önemli doneler veriyor.
   Kamuda çalışıp işyeri hekimliği yapamazsınız.En uygunu sizin için özel bir sağlık merkezinde çalışırken beraberinde işyeri hekimliği yapmanız.

   1. sayın hocam,
    iş yeri hekimligi sınavını verdim yakında sertifikamı alırım.halen devlet hastanesinde calısmaktayım ,mesai saatleri goz aonune alınarak part time işyeri hekimliği yapabileceğim söylendi sizin bu konudaki net fikrinizi öğrenebilirmiyim?

 5. bulunduğum işyeri tehlikeli grupta yer almaktadır. peiyodik muayene sonucu idrarda TCA triklorasetik asit yüksekliği bulundu.( yaklaşık 10 kişi kadar.)

  idrarda TCA olması, kesinlikle trikloetilenden mi kaynaklanır.
  bu etken madda kullanılmıyor.
  personel başka işyerlerinde mi çalışıyor?
  yada aldığımız ürünlerde içerikte belirtilmeden kaçak kullanılıyor gibi sonuçlara gidiyoruz.
  mesela selülozik tiner de karıştırılmış olabilir mi?.
  bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan hekim arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim. şimdiden teşekkürler.

 6. selamlar…özel hastanede aktif çalışan acil hekimiyim…onaylı işyeri hekimliği sertifikam mevcut…parttime ayda kaç saat işyeri hekimliği yapabilirim?sayın hüseyin arıkanın sorduğu gibi işverenle kaç yıllık anlaşma yapmalıyım?ücret tarifesi TTB nin tarifesimidir?örnek sözleşmeleri nereden bulabilirim?şimdiden teşekkürler…

  1. Öncelikle size şu bilgiyi vereyim, TTB ücret tarifesi halen yürürlükte olsa da, günümüzde bu tarifeden bağımsız ve işverenle anlaşarak farklı ücretlerde çalışan işyeri hekimleri bulunmakta.Size önerim, TTB fiyatları üzerinden işverenle görüşmeniz.
   Çalışma Bakanlığı, muhtemelen hastanedeki çalışma sürenizi 160 saat olarak kabul edip, kalan 57 saat üzerinde işyeri hekimliği yapmanıza izin verecektir.
   Ücret bilgisi olmayan örnek sözleşmeyi Çalışma Bakanlığından tedarik edebilirsiniz.

 7. Bir şirketin hukuk müşaviriyim iş yeri hekim çalıştırmanın usul ve esasları hakkında bir sunum hazırladıktan sonra iş yeri hekimi temini için ya sizden ya da şirketimiz bünyesinden bir personel çalıştıracağız. Sormak istediğim soru iş yeri hekimleri çalıştırma usul ve esasları nedir ? sözleşme kaç senelik olacaktır. teşekkür ederim iyi çalışmalar.. mümkünse İvedilikle göndrmenizi rica ederim

  1. İşyeri hekimliği sözleşmesini, Çalışma Bakanlığı İşçi Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nden temin edebilirsiniz.Burada ücretle ilgili bir kayıt bulunmamakta aşağıda belirtilen yönetmeliğe göre işyerinin işçi sayısı ve bulunduğu risk grubuna göre çalışma saatleri belirtilmelidir.
   Ücretle ilgili olarak ise Türk Tabipler Birliği’nin her yıl yayınlanan bir tarifesi bulunmaktadır.İşveren ve işyeri hekimi karşılıklı anlaşarak farklı bir ücret üzerinde da anlaşabilirler.
   Çalışma Bakanlığı sözleşmeyi onaylarken ücret bilgisi sözleşmenin süresini i sormamaktadır.
   İşyeri Hekimi Çalışma Saatleri ise aşağıda belirtilmiştir

   https://isyerihekimi.org/isyeri-hekimi-calisma-saatleri/

 8. Bir şirketin hukuk müşaviriyim iş yeri hekim çalıştırmanın usul ve esasları hakkında bir sunum hazırladıktan sonra iş yeri hekimi temini için ya sizden ya da şirketimiz bünyesinden bir personel çalıştıracağız. Sormak istediğim soru iş yeri hekimleri çalıştırma usul ve esasları nedir ? sözleşme kaç senelik olacaktır. teşekkür ederim iyi çalışmalar..

 9. hem istanbul anadolu yakasında hem de gebze de işyeri hekimliği yapabilir miyim? teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.