Tam Gün Kararnamesi ve İşyeri Hekimliği

26 Ağustos 2011 tarihinde yürürlüğe giren Tam Gün kararnamesi, sayıları az da olsa halen işyeri hekimliği yapan Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda çalışan işyeri hekimlerinin ümitlerini tamamen kırdı.Tam Gün kararnamesi ile birlikte, Kurum hekimleri ve mahalli idarelerde çalışan hekimler dışında yer alan kamu perseneli hekimlerin işyeri hekimliği yapma imkanı tamamen ortadan kaldırılıyor.Kurum tabiplikleri ile mahalli idarelerde çalışan hekimler ise 1219 Sayılı Yasanın 12. Maddesindeki özel düzenleme nedeniyle,kısmi zamanlı işyeri hekimliği yapmaya devam edebilecekler.

Tam Gün Kararnamesi ve İşyeri Hekimliği” için bir yorum

  1. ÜNYE’DE NE KURUM HEKİMİ VAR NE BELEDİYE HEKİMİ VAR 8-10 İŞYERİ VAR ÇOĞUNUN 100’ÜN İSTÜNDE İŞÇİSİ VAR SADECE BİR TEKSTİL FABRİKASINDA420 İŞÇİ ÇALIŞIYOR İŞ YERİ HEKİMLİĞİ YAPACAK KİMSE YOK BU İŞÇİLERİN ŞANTİYELERİ HASTANEYE15 20 KM UZAKTA KAMUDA ÇALIŞAN HEKİMLERE GEÇİCİ SÜREYLE ÜNYEDE GÖREV VERİLEBİLİR ŞU AN ŞARTLARI TAŞIYAN HEKİM YOK BARİ MEVCUT İŞ YERİ HEKİMLİĞİ YAPANLARA YASA ÇIKTIKDAN 6 AY SONRAYA KADAR YASAL BİR SÜRE VERİLSE( KHK ‘YA GÖRE YASA HEMEN YÜRÜRLÜKDE)ÇÜNKÜ İŞVEREN İLE YILLIK SÖZLEŞME YAPMAYI SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYI İLE YAPILDI İŞ VEREN MADDİ TAZMİNAT İSTERSE MEVCUT İŞYERİ HEKİMLERİ ÇOK BÜYÜK MADDİ KAYIP İÇİNE GİRER ZATEN ÇOK DÜŞÜK ÜCRETLERİ VAR BAKANLIĞIMIZDAN KOLAYLIK BEKLİYORUZ KANUNLARA SAYGILIYIZ MAĞDUR EDİLMEYELİM LÜTFEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.