”Pratik Bilgilerle 4000 Soruda İş Sağlığı ve Güvenliği” kitabı baskı aşamasında

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve yayımlanan yeni yönetmeliklere göre düzenlenmiş “Pratik Bilgilerle 4000 Soruda İş Sağlığı ve Güvenliği” kitabı baskı aşamasındadır.
İşyeri Hekimlerine yönelik hazırlanan tek soru kitabı olması nedeniyle sınava ilişkin işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlığı adaylarına ışık tutacak bir kaynak niteliğindedir.

Kitabın girişinde, iş sağlığı ve güvenliği alanına yönelik önemli pratik bilgiler kısa notlar halinde verilmiştir. Devamında bugüne kadar sertifika sınavlarına yönelik iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili mevcut tüm sorular gözden geçirilerek yeniden düzenlenmiş olup, tüm konu başlıklarına ilişkin çok sayıda yeni soru ilaveleriyle desteklenmiştir.
Ayrıca tamamen akademik bir yaklaşımla hazırlanan yeni sorular arasından büyük bir titizlikle seçilenler işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı temel eğitim programlarındaki konu başlıklarına göre kapsamlı bir şekilde belirtilmiştir.

Kitabın son bölümünde ise ÇSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün geçmiş dönemlerde yaptığı bazı sınavların soruları da orijinal haliyle değiştirilmeden verilmiştir. Böylece “Pratik Bilgilerle 4000 Soruda İş Sağlığı ve Güvenliği” kitabı ile sınava yönelik katkı sağlanırken, sahada çalışan işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarının da bilgi birikimlerini yeniden gözden geçirmek suretiyle, etkinlik ve verimliliklerini artırmaları amaçlanmıştır.

”Pratik Bilgilerle 4000 Soruda İş Sağlığı ve Güvenliği” kitabı baskı aşamasında” için bir yorum

  1. soru kitabını web sitemizden temin edebilirsiniz.

    Kitap çok güzel hazırlanmış kitabın ilk bölümü önemli bilgileri kısmı sonra konulara göre sorular ve devamından deneme sınavları ve çıkmış sorular bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.