Mevzuat Gereği İSGB Tarafından Çalışma Yılı Sonrası Düzenlenmesi Gereken Evraklar

2011 yılı sonunda İSGB lerin düzenlemesi gereken evraklar ve Çalışma Bakanlığına gönderilmesi gereken Yıllık Değerlendirme Raporu konusundaki bilgilendirme yazımızı işyeri hekimlerinin bilgisine, İsyerihekimi.org olarak sunuyoruz.İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği gereğince, her yıl tanzim edilip Çalışma Bakanlığına gönderilmesi gereken rapor ve formların, 2012 Ocak ayı sonuna kadar Çalışma Bakanlığına mail ortamında gönderilmesi gerekiyor.Söz konusu formlar, İşyeri Hekiminin Görev,Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri hakkındaki yönetmeliğin Ek 5 inde bulunmaktadır.
İşyeri hekimlerinin , işveren temsilcisi ve iş güvenliği uzmanı ile birlikte,2012 yılına dair İSGB yıllık çalışma raporu düzenlemesi gerekmektedir.Söz konusu rapor Çalışma Bakanlığına gönderilmeyecek, ancak kayıtlarda evrak olarak muhafaza edilecektir.Ancak Ek 5 de bulunan Yıllık Değerlendirme Raporu ise yıllık işe giriş muayeneleri,periyodik muayeneler, yapılan analizler ve poliklinik muayeneleri gibi bilgiler de doldurularak [email protected] adresine mail ortamında gönderilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.