Kurum Hekimlerinin Mesai Sonrası Çalışma Saatleri Ne Olacak?

Sağlıkla ilgili “torba tasarı” Sağlık Komisyonu’nda kabul edildi.Buna göre Kamuda tam gün çalışmanın bir istisnası olarak; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve yöneticilik görevi bulunmayan tabipler ile aile hekimleri, çalışma saatleri dışında aylık 30 saatten fazla olmamak şartıyla işyeri hekimliği yapabilecek. Ancak aldığımız bilgilere göre kurum hekimlerinin halen var olan 57 saat işyeri hekimliği yapabilme süresi konusu belirsizliğini koruyor.
Ek ödeme ve döner sermaye gibi gelirleri olmayan kurum hekimleri yaşanan süreçten dolayı endişeli.Bu konuda İsyerihekimi.org’a da kuamuda kurum hekimliği yapıp beraberinde işyeri hekiliği yapan hekimlerden de konuya dair mailler gelmekte.Aile hekimleri ve Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalışan doktorlar döner sermaye ve ek ödemeler almaktayken kendilerinin böyle bir gelirleri olmadığı halde  mesai sonrası işyeri hekimliği yapabilecekleri sürenin 30 saat ile sınırlandırılması halinde mağdur olacaklarını bildiriyorlar.
Sizler de konuya dair görüşlerinizi bu bölüme yorum yazarak sitemiz ziyaretçileri ile paylaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.