İşyeri Hekimliği Ücret Tarifesi Uygulanması Ne Durumda?

Türk Tabipler Birliği her yıl , İşyeri hekimliği asgari ücret tarifesini açıklıyor.Birçok işyeri hekimi, 1 Şubat 2012 tarihi itibariyle yeni tarifeye göre belirlenmiş ücretlerini aldılar.Ancak bu ücretin altında çalışmak zorunda olan hekimler de var.Özellikle yeni ücretlerin uygulanmaya başlandığı bu günlerde, sitemize mail yoluyla başvuran bazı işyeri hekimleri istemeyerek de olsa TTB ücret tarifesinin altında çalışmak zorunda olduklarını bildiriyorlar.
İşyeri Hekimliği Asgari Ücretleri hakkında görüş bildirmek isteyen ziyaretçilerimiz aşağıdaki Yorum Yap bölümüne görüşlerini bildirebilirler.

İşyeri Hekimliği Ücret Tarifesi Uygulanması Ne Durumda?” için 12 yorum

 1. Ankara’da OSGB’den tam gün için ne ücret talep etmeliyiz? Ücretler konusunda hiç bir bilgim yok. Lütfen rakam aralığı yazabilir misiniz?

  1. Bu konuda serbest piyasa rakamları işlemekte.Genel olarak da OSGB ler işyerlerine göre daha az ücret önermekteler işyeri hekimlerine.Sitemize bu konuda işyeri hekimlerinden gelen mailler doğrultusunda bunu söyleyebiliriz.

 2. Değerli arkadaşlar.. OSGB’nde çalışıyorum.. aylık 6500 tl alıyorum..piyasayı bilmediğimden bu fiyatı kabul etmek zorunda kaldım..sizce az mı? normal mi ?

 3. arkadaşlar ücret konusunda kararlı ve dik olmalıyız, aldığımız risk ortadayken, hekim arkadaşlar emeklerini nasıl bu kadar ucuza pazarlayabiliyorlar anlamış değilim. TTBnin ücret tarifesi esas almalıyız.

  1. Doktor Bey çok haklısınız.Ama dikkat ediyorum siteye yazan sadece işyeri aramak için bir şeyler yazıyor.Bu tür sosyal sorunları kimsenin umursadığı pek yok

 4. maalesef işyeri hekimi görevlendirilmesinde ttb baypas edildi.yetkili sosyal güvenlik bakanlığı.ücret konusunda bakanlığın belirlediği bir asgari ücret yok.herkes tutturabildiğine sözleşme yapıyor.bence sorunun çözümü için biran önce ttb nin tekrar yetkili duruma gelmesidir.oda seçimlerine bile katılmayan hekim arkadaşlarla böyle bir mücadeleyi nasıl kazanacağız.ttb hukuksal mücadele veriyor.ancak sivil toplum örgütü olarak ttb bünyesinde tüm hekimler gerekli direnci ve tepkiyi göstermek zorundayız.yakınmakla sorunlar çözülemez.!

  1. Mehmet Bey, size katılıyorum ama üzelerek söylemeliyim ki , artık iş işten geçti.
   OSGB ler de çalışan işyeri hekimleri zaten piyasayı düşürmekte, ilave olarak sanki üstlerine vazifeymiş gibi işyeri hekimliği artı yetkilendirilmiş aile hekimi olarak çaşışan işyeri hekimleri bile türedi.Kamuda çalıştıkları halde, kaçak olarak işyeri hekimliği yapanlar ise, zaten devletten maaşlarını tıkır tıkır aldıkları için, ne para olsa çalışacaklar.
   Durum giderek kötüye gidiyor yani….

 5. Emekliliğim dolduğundan dolayı emekli olup işyeri hekimliği yapmak için bazı işyerihekimliği müraccatlarında bulundum. İsimlerini de bildirerek yazacağım.Seydişehir Aluminyum tesisleri tam gün işyerihekimliği için tabip odası rakamlarını ödeyemiyeceklerini belirttiler. Karabük demir çelik 5500 tl ve lojman verebileceklerini belirttiler. Diğerlerini yazamama gerek yok. Böyle kurumlar bile bu ücreti yani 2012 rakamını ödemeye yanaşmıyorlar. demekki istedikleri rakama çalışacak işyerihekimi bulabiliyorlar.Bunun suçlusu kim?. Cevabını bulamadım.Tüm arkadaşlardan hepimizin iyiliği için tabip odası rakamlarında ısrar etmelerini ve bu rakamların altında çalışmamalarını istiyorum. Selamlar kolay gelsin

 6. Bu konuda çok haklısınız. OSGB lerde çalışan işyeri hekimi arkadaşların bu konuda tavrı çok önemli.Asla emeklerinin karşılığından az bir ücretle çalışmamalılar.

 7. çsgb,tabip odasını devre dışına burakarak ücret sistemi acayıp bir hal aldı
  işyerleri tabibip odasının ücret tutarını yarısı hatta bazen asgari ücret altında tekliflere bulunmaktalar hele bazı taşaron kurumlar (osgb ) işyeri hekimlerinin haklı kazançlarının %70 ini gasp etmekteler

 8. çsgb,tabip odasını devre dışına burakarak ücret sistemi acayıp bir hal aldı
  işyerleri tabibip odasının ücret tutarını yarısı hata bazen asgari ücret altında tekliflere bulunmaktalar hele bazı taşaron kurumlar (osgb ) işyeri hekimlerinin haklı kazançlarının %70 ini gasp etmekteler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.