İşyeri Hekimi Reçetelerinden Katkı Payı Alınması Tartışılıyor

29.02.2012 tarihindeki Tebliğ ile, SGK; SUT’u güncelledi .İşyeri hekimi reçetelerine de ilaç katkı payı geldi.
İşyeri hekimlerinin yazdığı reçetelerden artık 3 TL katkı payı alınıyor eczaneler tarafından.Bu gelişme özellikle daha önceden bu tür katkı payı ödemeyen işçiler tarafından yadırgandı.
Maaşları işveren tarafından ödenen işyeri hekimlerinin yazdığı reçetelerden devlet tarafından katkı payı alınması da iş yeri hekimleri, katkı payını tahsil etmek durumunda olan eczacılar ile ödemek zorunluluğunda olan işçiler tarafından tartışılmakta.
İşyeri hekimlerinin her muayene ettiği hasta, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun muayene ücretinden tasarruf etmesini sağlıyor.İşyeri hekimleri olmasa, SGK işyeri hekimlerinin muayene ettikleri hastalar için; aile hekimleri, sağlık bakanlığı kuruluşlaı veya özel sağlık kuruluşlarına ayrıca muayene ücreti ödemekle de karşı karşıya kalacak.
İsyerihekimi.org olarak ziyaretçilerimizin de bu konudaki görüşleri bizlerle paylaşmasını bekliyoruz.
Dilerseniz yazımızın altına yorum yaparak dilerseniz de sayfamızın sağ alt bölümündeki anketimize katılarak görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.