İşyeri Hekimi Eğitimi Süreci Başladı İsyerihekimi.org Yorumlarınızı Bekliyor

Çalışma Bakanlığının çıkardığı yönetmelikte ” İşyeri hekimleri, işyeri hekimliği belgelerini aldıkları tarihten itibaren beş yıllık aralıklarla eğitim kurumları tarafından düzenlenecek bilgi yenileme eğitimine katılmak zorundadırlar. Bu eğitimin süresi 30 saatten az olamaz. 4.Bendi gereği Bilgi yenileme eğitimine katılmayan işyeri hekimlerinin, işyeri hekimliği belgeleri geçersiz sayılır ve bilgi yenileme eğitimine katılıncaya kadar bu Yönetmelik kapsamındaki görev ve yetkilerini kullanamazlar” maddesi bulunmaktadır.Bu konuda halen bir çok işyeri hekimi bekle gör mantığıyla hareket etmektedir.Halen ilgili yönetmelikle ilgili TTB nin Danıştaya başvurduğu yasal süreç de devam etmektedir.Mayıs ayı sonuna kadar işyeri hekimliği yenileme eğitimlerine katılmayan hekimleri ise İşyeri Hekimliği yapamama tehlikesi beklemektedir.İşyeri hekimlerinin buluştuğu ilk ve tek internet portalı olan İsyerihekimi.org olarak ziyaretçilerimizin konuya dair görüş ve önerilerini bekliyoruz.Konuya dair görüş veya önerisini bildirmek isteyen ziyaretçilerimiz YORUM YAP bölümümüze yorumlarını yazabilir.Karşılıklı görüş alış verişinde bulunabilirler.

İşyeri Hekimi Eğitimi Süreci Başladı İsyerihekimi.org Yorumlarınızı Bekliyor” için 8 yorum

 1. Rize merkez de OSGB bünyemizde çalışmak üzere haftanın 3 günü çalışabilecek kısmı zamanlı işyeri Hekimi ihtiyacımız mevcuttur.
  İrtibat :05335296692

 2. Rize merkez de OSGB bünyemizde haftanın 3 günü işyeri hekimliği yapabilecek kısmı zamanlı işyeri Hekimi arayışımız mevcuttur
  İrtibat: 05335296692

 3. SAMSUN VE ÇEVRE İLLLER

  Bakanlıktan onaylı İşyeri Hekimliği sertifikası sahibiyim.Acil hekimliği ve Aile Hekimliği tecrübelerim mevcuttur.SAMSUN ilinde part-time işyeri hekimliği yapabilirim.Talepleriniz için yorum kısmına yada aşağıdaki e-mail adresime mesaj atarak tarafıma ulaşabilirsiniz.

  Saygılar…

  Dr Oktay Yanık

  [email protected]

  GSM:0546 859 79 79

  1. ilanınız hala geçerlimi süre çok olmuş ama iş yeri hekimi ihtiyacınız varsa bu pozisyon için görüşmek isterim.

 4. işyeri hekimliği sertifikamı 1997 de almıştım ama sadece 1.5 yıldır işyeri hekimliği yapıyorum.Hatta işyeri hekimliğine devam edebilmek için 20 yıllık kamu görevimden istifa ettim.Bu sertifika yenileme eğitimlerini de takip ediyorum ama şu an itibariyle bu eğitimleri hangi kurumun yapacağı konusunda bir netlik yok.TTB bekleyin diyor,Çalışma Bakanlığı mayıs sonuna kadar yapın diyor,sertifika eğitimi verecek özel kurumlar ”biz henüz başlamadık diyor”. Ne olacağı tam bir kaos…umarım bu belirsizlikten yine biz hekimler zararlı çıkmayız.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen paylaşsın. SAYGILAR.

 5. bakanlık(çalışma bakanlığı)tüm izinleri kendi vermeye başladıgı için mahkemeden karar çıkana kadar iş yeri sözleşmelerini fesedebilir.sonra uğraş uğraşa bilirsen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.