İşyeri Hekimi Eğitimi Hakkında

Mayıs ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde İşyeri Hekimi Eğitimi konusu sıkça konuluyor.Bu konuda görüşüne başvurduğumuz ve İşyeri Hekimi Eğitimi veren kuruluşlardan Yamaç Akademi yetkilileri İşyeri hekimi eiğitimleri hakkında İsyerihekimi.org sitesine açıklamalarda bulundular.Yamaç Akademi yetkililerinin İşyeri Hekimi Eğitim programı hakkındaki güncel açıklamalarını okuyabilirsiniz. ”27.11.2010 tarihli resmi gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe istinaden yeniden başlayan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı temel eğitimleri Türkiye genelinde 2011 ocak ayından itibaren yapılmaya başlandı. 02 temmuz 2011’de yapılacak olan iş yeri hekimliği temel eğitim ve c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavları için 6 mayıs 2011’e kadar devam eden 1. dönem kursları tamamlandı. sınav listeleri Çalışma Bakanlığına gönderildi. Halen aralık döneminde sınava girecek adayların eğitimleri devam ediyor. Diğer taraftan 2003 yılından önce belge alan ve işyeri hekimliğinde 5 yılını tamamlayan işyeri hekimlerinin de 27 mayıs 2011’e kadar yenilme eğitimlerini almaları gerekmektedir. 27 mayıs 2011 tarihinden sonra yenileme eğitimine katılmayan ve sertifikalarını vizeletmeyen işyeri hekimllerinin sertifikaları askıya alınacak ve yenileme eğitimine katılıncaya kadar sertifikalar askıda kalacaktır. Sertifikaların askıda kaldığı süre içinde yazılan reçete bedelleri, reçeteyi yazan hekim’den tahsil edilecek ve işyeri hekimliği yetkileri iptal olacaktır. 27 mayıs 2011’den sonra işyeri hekimlerinin mağduriyet yaşamamaları için yenileme eğitimine katılarak sertikalarını Çalışma Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürülüğü’ne vize ettirmeleri gerekmektedir”
Yamaç Akademi’nin sitemiz ziyaretçilerine uyguladığı işyeri hekimliği eğitim programları indirimli ücretleri hakkında bilgi almak ve mail adresinize indirim kodunun gönderilmesi için tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.