İşyeri Hekimi, Ayda Kaç Saate Kadar Çalışabilir?

İsyerihekimi.org’a en çok gelen soruların başında, bir işyeri hekiminin ayda kaç saate kadar çalışabilmesine izin verilldiği konusu geliyor.
Birden çok işyerinde çalışan hekimler veya özel bir sağlık kuruluşunda çalışmakta olup işyeri hekimliği yapanlar bu konuyu sıkça merak ediyorlar.

Tamamen işyeri hekimliği yapan serbest hekimler, ayda fazla mesailer de dahil olmak üzere 217 saate kadar işyeri hekimliği yapabiliyor.Bu sürenin hesabında, 27.11.2010 tarihli Resmi Gazete’de işyeri hekimleri yetki, görev, sorumluluk ve eğitim şartlarını düzenleyen yönetmelik gereği, çalışılan işyerine ve işçi sayısına göre saat hesaplamaları yapılmalıdır.
Döner sermayesi olmayan kamu kurumunda çalışan veya özel sağlık kuruluşlarında tam gün çalışan hekimler de part time işyeri hekimliği yapabilmektedirler.Bu hekimlerin ayda 160 saat çalıştıkları göz önüne alındığında, 217 saatten 160 saat çıkarıldığında, ayda 57 saat işyeri hekimliği yapabilecekleri görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.