İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun Ertelenmesi Gündemde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 30 Haziran’da yürürlüğe gireceği kararlaştırılan kanunun ertelebileceği gündeme geldi. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 2 ila 4 yıl arasında bir süre uygulamaya geçeceği ve yürürlüğe girmesinin erteleceği kulislerde sıkça konuşulmaya başlandı.Özellikle halen 50 ve altı çalışanı olan işyerleri bu durumda işyeri hekimi ve işgüvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğundan da bir tür kurtulmuş oluyor Kanuna ertelemenin gündeme gelmesi işverenler cephesinde olumlu bulunurken başta OSGB ler olmak üzere işgüvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri cephesinde endişeyle karşılandı.

30 Haziran 2013 tarihinde yürürlüğe girmesi beklenen kanun başta iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri olmak üzere pek çok kişiye de istihdam olanağı sağlayacaktı. Söz konusu kanunun ertelenmesine dair olumlu veya olumsuz görüşleri olan ziyaretçilerimiz görüşlerini aşağıdaki yorum bölümüne ekleyerek bizlerle paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.