Dr. Ersin Arslan’ın Öldürülmesini Kınıyoruz

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde görevli kalp damar cerrahisi uzmanı Dr. Ersin Aslan 17 Nisan Salı günü bir hasta yakını tarafından kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybetti.
Doktora ve sağlık çalışanlarına şiddet giderek artmakta.Yaşanan bu kaygı verici gelişmelerin bir daha yaşanmaması umuyoruz.
Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm tıp camiasına, İsyerihekimi.org olarak baş sağlığı diliyoruz.
Dr.Ersin Arslan’ın ölümü nedeniyle, tabip odaları ve Türk Tabipler Birliği nezdinde ülkemiz genelinde protesto gösterileri yapıldı.
Türk Tabipler Birliği resmi web sitesinde yayınladığı açıklamada, 19.04.2012 Perşembe günü bütün Türkiye’de sağlıkta şiddete karşı acil servisler dışında sağlık hizmeti verilmeyeceğini duyurdu.

Dr. Ersin Arslan’ın Öldürülmesini Kınıyoruz” için 2 yorum

  1. gece gündüz demeden çalışan cefakar arkadaşların bu tarz canice mesleğini yaparken öldürülmesi yürekleri derinlemesine yaralamaktadır. bu olayın oluşması sürecinde meseleye çanak tutanlar mahşerde nasıl hesap verecekler çok merak ediyorum. allah rahmet etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.